19 Mayıs’a özel NFT koleksiyonu

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın yaklaşmasıyla, markalardan birinci kutlamalar da gelmeye başladı. İşletmeler için bulut tabanlı kurumsal yazılım tahlilleri geliştiren DİA, 19 Mayıs’ın taşıdığı pahaya uygun kavramlardan ilhamla hazırladığı ve bugün satışa sunduğu NFT koleksiyonundan elde edilecek gelirin, KAÇUV’a bağışlanacağını duyurdu.

19 Mayıs’ı hareketli görsellerden oluşan manalı bir NFT koleksiyonuyla kutlayan DİA Yazılım Genel Müdürü Suha Onay, “DİA olarak bu yıl Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk gençliğine armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı özel bir projeyle kutlamak istedik. Bu kapsamda, Türk gençliğine ilham olan kıymetlere dikkat çekmek için bir NFT koleksiyonu oluşturduk. Bugün prestijiyle en büyük NFT pazarı OpenSea’da satışa çıkan NFT koleksiyonumuzdan elde ettiğimiz tüm gelirleri Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’na bağışlayacağız” dedi.

ÖZGÜRLÜK, GELECEK, GİRİŞİMCİLİK, METAVERSE ÜZERE TEMALARLA TASARLANDI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sembolik doğum günü sayılan 19 Mayıs tarihinin Türkiye Cumhuriyeti için değerli bir dönüm noktası olduğuna dikkat çeken DİA Yazılım Genel Müdürü Suha Onay, “Millî gayretin başladığı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk gençliğine armağan ettiği bu bayramı bu yıl daha özel bir fikirle kutluyoruz. DİA olarak blokzinciri, NFT, metaverse üzere internetin geleceğini belirlemesi beklenen kavramları yakından takip ediyoruz. Kreatif ajansımız Stradesco’nun da dayanağıyla 19 Mayıs’ın mana ve ehemmiyetine uygun olan özgürlük, gelecek, sanat, spor üzere kavramların ve metaverse, yapay zeka, siber güvenlik, girişimcilik üzere konseptlerin ilhamıyla hareketli dizaynlar hazırladık. Ayrıyeten her kavram için bir şiir yazıldı ve seslendirildi. Böylelikle bu yıl 19 Mayıs’ı görsel, sesli ve metin formatlarını kapsayan bir projeyle, etkileyici bir biçimde kutladık” tabirlerini kullandı.

TÜM GELİR KAÇUV’A BAĞIŞLANACAK

NFT’nin sanat dünyasını dönüştürdüğünü ve topluluk oluşturma gücüyle manalı projelere de ilham olabileceğini vurgulayan DİA Yazılım Genel Müdürü Suha Onay, değerlendirmelerini şu tabirlerle sonlandırdı:

“Yeni bir dijital sanat formu oluşturan NFT konsepti, her yaş kümesinden çok sayıda insanın dikkatini çekiyor. Bu da konsepte sahip NFT projelerinin, düzgünlüğü kitleselleştirmek için kullanılabileceğini gösteriyor. Biz de bu kapsamda OpenSea’da sergilenen NFT koleksiyonumuzdan elde edeceğimiz tüm geliri, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’na bağışlayacağız.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.