Apple iPhone 14 Plus gelmiş geçmiş en az sevilen iPhone modeli seçildi!

Apple iPhone 14 serisinin duyurulmasıyla birlikte, en yeni iPhone serisi için ön siparişler de gelmeye başladı. Ancak görünen o ki, iPhone 14 Plus açık ara en az popüler olan model seçildi.

Haber, sektörde bilinen bir analist olan TF Securities’den Ming-Chi Kuo’dan geldi. Kısa süre önce, 2022 iPhone nesli için ön siparişlerle ilgili erken bir rapor yayınladı. Bu rapora baktığımızda, üst seviye iPhone 14 Pro Max’e olan talebin geçen yıl piyasaya sürülen iPhone 13 Pro Max’i geçtiğini görebiliyoruz. Öte yandan, iPhone 14 Pro, geçen yılki iPhone 13 Pro ile aynı talebi gördü.

Apple iPhone 14 Plus gelmiş geçmiş en az sevilen iPhone modeli seçildi!

Ancak diğer iki iPhone 14 serisinin reytingi oldukça kötü. Yani bir bütün olarak iPhone 14 serisine olan talebin, uygun fiyatlı modellerden çok daha pahalı modellere yönelik olduğu görülüyor. Kuo, iPhone 14 Plus‘a olan talebin geçen yıl iPhone 13 mini’den bile daha zayıf olduğunu iddia etti. Apple, en küçük amiral gemisi olan düşük talebin ardından iPhone mini modelini durdurmuştu.

Bunun yerine marka, Pro modellerinden daha düşük fiyat etiketine sahip daha büyük bir modelin daha popüler olabileceğini varsayarak Plus modelini piyasaya sürüyor. Ama görünüşe göre durum yeterli olmadı. iPhone 14 Plus talebi o kadar düşük ki, iPhone SE 2022 modelinden bile daha zayıf ve toplam ön siparişlerin sadece yüzde 5’ini oluşturuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.