Denize balıklama atladı, 51 gündür ağır bakımda ömür çabası veriyor

Kocaeli’nin Darıca ilçesi Abdi İpekçi Mahallesi Reşat Nuri Güntekin Caddesi 1571/1 Sokak’ta oturan fabrika çalışanı Hakan Koçak, 18 Haziran’da arkadaşlarıyla denize girmek için Yalova’ya gitti. Hakan Koçak, burada denize balıklama atladı, lakin geri çıkmadı. Durumu fark edip, denize giren arkadaşları, Koçak’ı suyun tabanında yarı baygın halde bulup, çıkardı. İhbar üzerine bölgeye sevk edilen sıhhat grubu tarafından Yalova’daki özel bir hastaneye kaldırılan Koçak’ın omurgasının kırıldığı belirlendi. Ağır bakıma alınan Hakan Koçak, 51 gündür ömür çabası veriyor. 

Seher Koçak, eşinin KOAH hastası ve emekli emekçi olduğunu, maddi olarak büyük bir zahmet içerisinde bulunduklarını, oğlunun tedavisinin özel hastanede devam ettiğini belirterek, kendilerine yardımcı olunmasını istedi.

Hakan Koçak’ın ablası Fatma Koçak ise kardeşinin arkadaşlarıyla gittiği Yalova’da evvel bir havuza girmek istediklerini, lakin ilaçlama yapıldığı için sahibinin bunu kabul etmediğini, bu nedenle denize gittiklerini belirtti. Kardeşinin tedavisi için yardıma gereksinimlerinin olduğunu belirtip Darıca’daki hastaneye sevkini isteyen Fatma Koçak, “Kardeşimin omurgası kırılıyor. Yaklaşık 2 aydan bu yana Yalova’da özel bir hastanenin ağır bakımında yatıyor. Allah razı olsun husus komşu bize para toplayarak yardım etti. Biz kardeşimizi buraya sevk etmek istiyoruz, bu sefer de buradaki hastaneler kabul etmiyor” diye konuştu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.