Eintracht Frankfurt kazandı, Fenerbahçe yıkıldı! Rangers kazansaydı…

UEFA Avrupa Ligi finalinde Eintracht Frankfurt’un penaltılarla Rangers’ı yenerek şampiyon olması, Fenerbahçe’yi üzdü. Bu defa, Almanlar kazanınca biz kaybetmiş olduk…

UEFA Avrupa Ligi final müsabakasında İskoç grubu Rangers ile karşılaşan Alman temsilcisi Eintracht Frankfurt, olağan ve uzatma mühletleri 1-1 biten çabayı penaltı atışları sonucunda kazanarak 42 yıl yıl sonra Avrupa’da kupa kazanmayı başardı.

Küme kademesinde Fenerbahçe’nin rakibi olan ve turnuva boyunca bir tek sarı lacivertli kadrosu mağlup edemeyen E. Frankfurt’un kupayı alması, sarı lacivertlilerin gelecek sezonki Şampiyonlar Ligi bahtını de etkilemiş oldu. Hem Almanya’daki hem de Kadıköy’deki maçta iki grup birbirine üstünlük sağlayamazken, iki maç da 1-1’lik eşitlikle sona ermişti.

Frankfurt’un kupayı müzesine götürmesi, Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’nde 1 çeşit fazladan oynamasına neden olacak.

RANGERS ŞAMPİYON OLSAYDI…

Muhteşem Lig’de ikinci sırada yer alan ve mucize olmazsa dönemi bu sırada tamamlayacak olan sarı lacivertliler, Rangers’ın şampiyon olması halinde Şampiyonlar Ligi’nde üç yerine iki eleme oynayacaktı. Bu nedenle sarı lacivertliler dönemi Temmuz’da değil Ağustos’ta açacaktı.

Lakin Frankfurt’un zaferi sonrası Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’nde üç ön eleme oynaması da katılaştı. Sarı lacivertliler üç rakibini elemesi halinde Şampiyonlar Ligi’nde kümelere katılma hakkı kazanabilecek.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.