Gelecek ve DEVA’dan ‘ortak grup’ açıklaması: “Gerçekleşmesini umut ediyoruz”

14 Mayıs’ta düzenlenen genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) listelerinden Meclis’e giren Gelecek Partisi, DEVA Partisi ve Saadet Partisi’nin Meclis’te grup kurmak için yürüttüğü görüşmeler devam ediyor.

Kısa Dalga’dan Esra Tokat’a konuşan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, “Bu görüşmeleri mutfakta iyi çalışıyoruz. Mutfakta yaptığımız çalışmaları henüz ocağa koymuş değiliz. Henüz masaya gelmedi. Çalışıyoruz, iyi niyetli bir çalışmamız var. TBMM’de grup kurma imkanlarını biliyoruz. Milletimizin sorunlarına çözüm önerilerimizi daha rahat ulaştırmak için çalışmalarımız devam ediyor. Hem Gelecek-DEVA hem Gelecek-Saadet görüşmeleri devam ediyor” dedi.

‘MECLİS KAPANMADAN ÖNCE GRUP KURMAYI İSTİYORUZ’

“Siyasette 24 saat çok uzun 1 yıl çok kısa olabiliyor” diyen Özdağ “Biz en kısa zamanda yapmak isteriz. Meclis kapanmadan önce grup kurmayı istiyoruz. Grup kuramazsak milletin verdiği yetkiyi biz iyi değerlendirememiş oluruz. Milletimize karşı da mahcup oluruz” ifadelerini kullandı.

Millet İttifakı sonlandı tartışmalarına da değinen Özdağ, “Hukuki olarak bir seçim işbirliği yapmıştık evet bu hukuki sonlanmıştır ama siyasi olarak devam etmektedir” dedi.

‘GERÇEKLEŞMESİNİ UMUT EDİYORUZ’

DEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin ise “Gerçekleşmesini umut ediyoruz. Arzumuz, isteğimiz var. Yol ve yöntemleri belirlemeye çalışıyoruz” dedi. Şahin grup kurma çalışmaları Meclis tatile girene kadar sonlanmazsa da Meclis’in açılacağı 1 Ekim tarihine kadar bu yönde çalışmaların devam edeceğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx