Giovanni Guidetti: Grubum muazzam bir gayret ortaya koydu

Bayanlar CEV Şampiyonlar Ligi Harika Finali’nde İtalya takımı Imoco Volley’i 3-1 yenen VakıfBank, şampiyonluğa ulaştı. Böylelikle VakıfBank, CEV Şampiyonlar Ligi tarihinde 5 şampiyonlukla en çok şampiyon olan ekip unvanının sahibi oldu.

Çabanın akabinde açıklamalarda bulunan VakıfBank Başantrenörü Giovanni Guidetti, bu türlü bir gruba sahip olduğu için memnun olduğunu lisana getirdi. Ekibinin muazzam bir uğraş ortaya koyduğunu kaydeden Gsözleuidetti, “Takım olarak bugün uğraş ettik. Sonucunda da şampiyonluğa ulaştık. VakıfBank işte bu gördüğünüz çalışan beşerler, onlar olmadan katiyetle olmazdı” dedi.

“REKORLARI DÜŞÜNMÜYORUM”

Guidetti, CEV Şampiyonlar Ligi tarihinde 5 şampiyonlukla en çok şampiyon olan ekip unvanının sahibi olmaları tarafındaki soruya, “Rekorları düşünmüyorum. Ben grubumuzu düşünüyorum. 9-3 gerideydik öteki ekip olsa tie breaki beklerdi. Fakat hiç pes etmeyen ve dayanıklılığı olan bir ekibim var” diye cevap verdi.

“FİNALİN MOTTOSU BİR SONRAKİ SAYI, BİR SONRAKİ SETTİ”

Finalin mottosunun bir sonraki sayı, bir sonraki set olduğunu lisana getiren Guidetti, “O mantaliteyle çıktık. İki kadro da sahiden çok güçlüydü alanda. Birinci set öteki ikinci set öbür bir kısımdı ancak bunun sonucunda kazanan olduğumuz için mutluyuz” diye konuştu.

“TARAFTARLARIN İLGİSİ BİZİ ÇOK KEYİFLİ EDİYOR”

Guidetti, çabayı takip eden taraftarlar ile ilgili olarak ise “Burada bile Slovanya’da Avrupa’nın 4 bir yerinden gelen seyirciler vardı. Türkiye’de de salonlarımız doluyor. Onlar geldiği için biz de daha düzgün oynamaya çalışıyoruz. İlgileri bizleri çok keyifli ediyor” biçiminde konuştu.

Guidetti son olarak 4 günlük bir tatil yapacağını ve ailesiyle İtalya’da olacağını kelamlarına ekledi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.