İttifak ortağının akabinde Devlet Bahçeli de Tunç Soyer’i maksada koydu

Bahçeli, “2023’e Gerçek Aday Belirli Karar Net” temasıyla başlattığı mitinglerin üçüncüsünü dün Kayseri’de yaptı. Cumhuriyet Meydanı’ndan seslenen Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nun “Geliyor gelmekte olan” kelamlarını anımsatıp şöyle dedi:

‘HİÇBİR HALT OLMAZ’

“Geliyor gelmekte olan masalını anlatan münafık muhterislere sesleniyorum, nereye geliyorsunuz, nasıl geliyorsunuz, kiminle gelmeyi düşlüyorsunuz? Biz bir yere gitmiyoruz, gitmeyi aklımızdan geçirmiyoruz, hatta geleceğiniz varsa göreceğiniz de var diyoruz. Uyarayım, davetsiz gelen döşeksiz oturmaya mahkûmdur.”

Bahçeli, 6’lı masa için “Zilletin öbür failleri birbirlerine daha da düşecek, alayının yüzü turşu satacak, sığınacak hiçbir mazeret bulamayacaklar. Bir isim üzerinde uzlaşamayan bir ittifakın Türkiye’nin ulusal amaçlarında uzlaşması akıl kârı mıdır? Zillet ittifakından hiçbir halt olmaz, olamaz” dedi. Bahçeli, 6’lı masaya “aday falı açsınlar” teklifinde bulunarak “Bizim adayımız belirli, kararımız nettir. Adayımızdan da, kararımızdan da geri dönersek gök girsin kızıl çıksın” tabirlerini kullandı.

‘BABASI ZALİMDİ’

Soyer’i, babası Nurettin Soyer üzerinden eleştiren Bahçeli, Vahdettin’e de sahip çıktı. Bahçeli, şunları söyledi: “Biz tarihimizi ve ecdadımızı ideolojik gayelerle suçlama yarışına giren köksüzlere müsaade etmeyiz, hepsinin birden alnını santim santim karışlarız. Sultan Vahdettin’in eksiği, gediği, kusuru olsa da asla hain değildir. Ve Mustafa Kemal Paşa’nın Ulusal Çaba yolunu açan Osmanlı İmparatorluğu padişahından oburu değildir. İzmir’in meşrebi ve mensubiyeti ağır yaralı belediye lideri ne öğrenmişse zalim babasından öğrenmiştir.”

‘ŞEYTAN’ BENZETMESİ

Bahçeli, CHP önderi Kılıçdaroğ-lu’nun “Ben de ülkücüyüm” kelamlarını de anımsatarak “Kılıçdaroğlu’nun ben de milliyetçiyim, ben de ülkücüyüm gürültüsünü çıkarması boşunadır, terörist Demirtaş’ın göğsüne madalya asmayı düşünen bir şahısla milliyetçilik tıpkı sinede, tıpkı vicdanda, birebir fikirde barınamaz, yaşayamaz. Bir vücutta hem şeytan hem de melek olmaz. Kılıçdaroğlu’ndan da solcu dahi olamaz” sözlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.