Metin’e Ağıt’a remix, diskoda klip: Acılarımızın üzerinde tepiniyorlar

Sanatçı Ferhat Tunç,Mert Onat isimli DJ’in, 8 Ocak 1996’da haber takibi sırasında gözaltına alıp katlettiği Üniversal Gazetesi muhabiri Metin Göktepe için yazdığı Metin’e Ağı’ını remixleyip diskoda klip çekmesine reaksiyon gösterdi.

Söz konusu görüntüyü Müzikolog Mustafa Demir, Twitter’da gündeme getirdi: Mert Onat isimli biri, Polis tarafından öldürülen @evrenselgzt muhabiri Metin Göktepe için sanatçı @ferhatttunc tarafından yapılan Metin’e Ağıt yapıtını dans kulüplerinde çalmak için Remix yapmış. O da yetmemiş öbür bir Dj’in sahnesinden manzara editlemiş. @MESAM_KURUMSAL?

TUNÇ: ACILARIMIZIN ÜZERİNDE TEPİNİYORLAR

Metin’e Ağıt yapıtının sahibi Ferhat Tunç da Mustafa Demir’in iletisini Twitter’dan paylaşıp “Kahredici bir görüntü! Sevgili Mustafa, alay edercesine acılarımızın üzerinde tepiniyorlar adeta! Ağıtlarımız toplumsal bir bellektir. Capcanlı yaşanılan bir tarihtir. Hiç kimsenin bu şekil remixle kıymetlerimizi sömürmesine müsaade vermeyiz. Kaldırılması için Mesam’a bildireceğim” yazdı.

MERYEM GÖKTEPE: İNSANLIKTAN ÇIKMAKTIR

Metin Göktepe’nin ablası Meryem Göktepe de görüntüye reaksiyon gösterdi. Göktepe, “Mert Onat ismindeki bu kişi kim ismine, ne için bu nahoşluğu yapmış olabilir? Bu nasıl bir örgütlü kötülüktür?! İnsanların acısını cümbüşe dönüştürmek olsa olsa insanlıktan çıkmaktır. Kendisini kınıyorum ve lanetliyorum…” sözlerini kullandı.

(HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.