MİT’in öldürdüğü terörist HDP’li Tuğba Hezer Öztürk’ün ablası çıktı

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), gölgesinden titreyen PKK’lı hainleri köşeye sıkıştırıyor…

PKK terör örgütüne 1991 yılında katılan ve faaliyetini Irak’ın kuzeyinde sürdürdüğü belirlenen Berivan Zilan kod isimli hain, Hatice Hezer MİT’ten kaçamadı.

Konumu belirleyen MİT, Süleymaniye’de düzenlediği nokta operasyonuyla PKK/KCK’nın kelamda yürütme kurulu üyesi olduğu öğrenilen Hezer’in leşini çıkardı.

PKK’lı Tuğba Hezer Öztürk’ün ablası çıktı

MİT’in leşini çıkarttığı teröristler listesine eklediği Hatice Hezer’in, 25 ve 26’ncı periyot HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer Öztürk’ün ablası olduğu ortaya çıktı.

Tuğba Hezer Öztürk milletvekilliği devrinde, canlı bomba olarak hareket yapan teröristin cenazesine katılıp, PKK’lının tabutunu omuzlamıştı.

Müebbet istemiyle dava açıldı

“Türk bayrağını hendeklere gömeceğiz” sözleriyle bilinen terörist milletvekili hakkında “silahlı terör örgütüne üye olmak”, “devletin birliği ve ülke bütünlüğünü bozmak” ve “terör örgütü propagandası yapmak” üzere kabahatlerden ağırlaştırılmış müebbet ve 48 yıla kadar mahpus istemiyle dava açıldı.

Yurt dışına kaçtı

Van Cumhuriyet Başsavcılığı, Öztürk’ün dokunulmazlığının kaldırıldığı aksiyonlarıyla ilgili kabahatlerinden yürüttüğü farklı bir soruşturma kapsamında gözaltına alınmasına karar vermişti.

Başsavcılıkça, yurt dışına çıktığı belirlenen Öztürk hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmıştı.

Erkek kardeşleri öldürüldü

Bir öbür bilgiye nazaran ise PKK’ya aile uzunluğu hizmet veren Hezer ailesinin erkek kardeşi Musa Kazım Hezer’in de, 1998 yılında yaşanan çatışmada leşinin çıkarıldığı biliniyor.

HDP’li Tuğba Hezer Öztürk’e müebbet istemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.