Murat Kurum’dan Atatürk Havalimanı açıklaması: Burada şölenler, konserler düzenleyeceğiz

Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Atatürk Havalimanı’na yapacağımız Türkiye’nin en büyük millet bahçesi projemize devam edeceğiz” dedi ve pistlerin yıkılması konusundaki tenkitlere karşılık verdi.

Etraf Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Atatürk Havalimanı yıkımına gelen tenkitlere karşılık verdi.

Açıklama için Ankara’daki Başşehir Millet Bahçesi’ne giden Kurum “Koro halinde birebir türküyü maalesef söylüyorlar. Biz onlara karşın millet bahçemizi, tehdit, telaffuzlarına karşın, milletimizin talepleri, istekleri doğrultusunda yapmaya devam edeceğiz” diyerek şunları söyledi:

– Etraf ve şehircilik açısından baktığımızda 16 milyon İstanbullu kardeşimize hizmet edecek çok değerli proje olduğunu görüyoruz. 2018 yılında Atatürk Havalimanı’nın İstanbul Havalimanı’na taşınmasıyla birlikte buradaki trafik yoğunluğunun azaldığı görülüyor. Sorun etraf, tabiat sıkıntısı değil. İftira attıklarını görüyoruz. Sorun AK Parti’nin yaptığı proje olunca tenkitlere maruz kalıyor.

‘3 MAYMUNU OYNUYORLAR’

– Bu zihniyeti milletimiz çok düzgün biliyor, bu zihniyet köhneleşmiş CHP zihniyetidir. Bunlar birebir sesle, koroyla muhalefet yapmak üzere tenkit yapıyorlar. Aslında kendi içinde projemizi israf ve rezalet olarak kıymetlendirerek kelamda çevreci, doğaseverleri yanlarına alarak mesnetsizce bizim projelerimizi eleştirmeye çalışıyorlar. 3 maymunu oynuyorlar.

– Biz 16 milyon İstanbullu kardeşlerimizle hizmetlerimize devam edeceğiz. Türkiye’nin en büyük Millet Bahçesi olacak. Hiçbir halde konut ve ticarete açmaksızın vatandaşlara açacağız. Günde 1 milyondan fazla vatandaşımızın geleceği merkez haline gelecek. Burada müzelerimiz, spor salonlarımız olacak.

– İstanbul bir zelzele merkezi, muhtemel bir afette burası toplanma merkezi olacak. Bunlar tehdit lisanına alışmışlar. Dikili bir ağaçları yok. Millet iş bekliyor, hala bunu anlayamadılar. Biz proje yapmaya devam edeceğiz.

– Burada şölenler düzenleyeceğiz, konserler düzenleyeceğiz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.