Nasdaq’dan Türk firmasına ihtar geldi! Hepsiburada’nın 180 günü var

Geçen yıl temmuz ayında 4 milyar dolar değerleme ile ABD Teknoloji Borsası Nasdaq’ta süreç görmeye başlayan Hepsiburada yahut kurumsal ismi ile D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret AŞ, 26 Temmuz Salı günü Nasdaq borsasından bir ihtar iletisi aldığını duyurdu.

Hepsiburada, paylaştığı basın açıklamasında Nasdaq borsasından kritik bir ihtar aldığını aktardı. Nasdaq tarafından paylaşılan ikazda şirketin pay pahasının listeleme kurallarına ters olarak 30 gün üst üste 1 dolar altında kapanış yaptığı bildirildi. Hepsiburada’ya pahasını yükseltmesi için 180 günlük müddet verildi.

Geçtiğimiz yıl dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin listelendiği Nasdaq borsasında halka arz edilen Hepsiburada, haftalar içinde yaşadığı hisse bedeli düşüşünün ardından yatırımcıların soruşturmasıyla karşı karşıya kalmıştı. Şirketin pay kıymeti, bu soruşturmanın akabinde da süratle düşmeye devam etmişti.

Hepsiburada tarafından paylaşılan açıklamaya nazaran şirket, pay bedelinin Amerikan borsasındaki bedelinin 30 gün peş peşe 1 doların altında gün kapanışı yapması nedeniyle Nasdaq’ın ‘Minimum Teklif Gereksinimini’ karşılayamadı. Nasdaq borsasında listelenmek için kabul edilen bu ihtiyacın karşılanamaması, Hepsiburada’nın Nasdaq borsasındaki listelenmesinin yakın vakitte sonlanabileceğinin işareti oldu.

Hepsiburada Nasdaq’ta listelenmeye devam edebilmesi için 18 Ocak 2023 tarihine kadar 10 gün üst üste 1 doların üzerinde kapanış yapması gerekiyor. Aksi taktirde , artık Nasdaq borsasında yer alamayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.