Netflix’te reklamlı abonelik dönemi! İçerikler daha ucuza izlenecek

Cannes Lions reklamcılık şenliğinde açıklamalarda bulunan Netflix CEO’su Ted Sarandos, Netflix’e reklamlı abonelik sistemi getireceklerini duyurdu. Sarandos, “Daha düşük bir fiyat istiyorum ve reklamları izleyeceği’ diyen şahıslar için bir reklam paketi ekliyoruz” dedi.

Bu paket, kullanıcıların Netflix içeriklerini daha ucuza fakat reklamlı bir formda izlemelerini sağlayacak. Yeni Netflix paketinin ise ne vakit kullanılacağı şimdi bilinmiyor.

BİR REKLAM KATMANI EKLEYECEĞİZ

Reklam kararı hakkında konuşan Sarandos, şu sözleri kullandı:

“‘Netflix benim için çok değerli ve reklam olmasını umursamıyorum” diyen büyük bir müşteri kısmını masadan kaldırmıştık. Bir reklam katmanı ekliyoruz; bugün bildiğiniz üzere Netflix’te reklam göstermiyoruz. ‘Daha düşük bir fiyat istiyorum ve reklamları izleyeceğim’ diyen şahıslar için bir reklam paketi ekliyoruz.”

Geçtiğimiz aylarda, yıllar sonra birinci kere abone kaybeden Netflix, bunun akabinde kimi esaslı değişikliklere imza atmaya başlamıştı. Şirket, değişiklikler kapsamında birçok üretimi platformdan kaldırdı, projelerini iptal etti ve şirket içi siyasetini değiştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.