Okul müdüründen engelli memura tokat

Denizli’de bir meslek lisesinde misyon yapan engelli memur, okul müdürü tarafından şiddete uğradı. Okul müdürünün engelli memura tokat attığı anlar kameraya yansıdı.

Denizli’nin Pamukkale ilçesindeki bir meslek lisesinde misyon yapan engelli memur Ercan Topcu ile okul müdürü ortasındaki bir müddettir devam eden tartışmalar bir anda yerini hengameye bıraktı.

Argümana nazaran okul müdürü Ö.F., kendisine verilen vazifeleri yerine getirmediği gerekçesiyle psikiyatrik ve görme sorunları nedeniyle yüzde 49 engelli raporu bulunan Topcu’ya tokat attı.

Yediği tokatla şok geçiren Topcu ile okul müdürü öğretmenlerin ortaya girmesiyle sakinleştirildi. Yediği dayaktan sonra hastaneye giden Topcu, aldığı darp raporunun akabinde okul müdüründen şikayetçi oldu.

“GÖRÜNTÜLERİ İZLEDİKTEN SONRA ÇOK ÜZÜLDÜM”

Okul müdürü tarafından akına maruz kalan engelli memurun yanında olduğunu söyleyen eğitim çalışanları sendikasının Denizli temsilcisi Hasret Tam, dayakçı müdürden şikayetçi olduklarını belirterek,

“Öncelikli olarak üyemizin bu yaşadığı durumdan üzgünüz. Tarafsız bir formda yargılama yapılacağından eminiz. Yüzde 49 engelli bireyimiz devlet memuru olmasına karşın yaşadığı durum vahimdir.

Kamera kayıtlarında yer aldığı üzere üzücü bir durumdur. İmajları izledikten sonra çok üzüldüm. Bir eğitimcinin bu yanlış davranışı sergilemesi bizi derinden sarsmıştır. Bahis cumhuriyet başsavcılığına intikal etmiştir. Gerekli yerlere müracaatımızı yaptık ve şikayetçi olduk” dedi.

Engelli memur Ercan Topcu’nun tezleriyle ilgili soruları yanıtsız bırakan okul müdürü Ö.F. ise yargıya yansıyan argümanlarda ilgili açıklama yapamayacağını tabir etti. (İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.