Su altında bayılan ABD’li yüzücüyü koçu kurtardı

Getty Images

Macaristan’ın başşehri Budapeşte’de düzenlenen 2022 Dünya Su Sporları Şampiyonası’nda tek artistik yüzme finallerinde ABD’yi temsil eden yüzücü Anita Alvarez performansı esnasında bayıldı.

Suyun altında hareketsiz kalan yüzücüyü suya atlayan koçu Andrea Fuentes kurtardı.

ABD’li yüzücünün durumunun yeterli olduğu ve rastgele bir hayati tehlikesi olmadığı belirtildi.

Getty Images
Getty Images

İspanyol Marca gazetesine konuşan Fuentes, “Çok büyük bir endişeydi. Cankurtaranlar atlamadığı için ben suya atlamak zorunda kaldım. Nefes almadığını gördüm ve çok korktum. Lakin neyse ki şu anda durumu çok iyi” dedi.

Fuentes, atletinin Cuma günkü ekiple birlikte müsabakaya katılması için Perşembe günü dinleneceğini söyledi.

Getty Images

Amerikan CBS kanalı, Alvarez’in bayılma nedeninin bulunması için önümüzdeki günlerde birtakım testlere tabi tutulacağını aktardı.

  • Trans yüzücülerin bayanlar kategorisinde müsabakası yasaklandı
Getty Images
Getty Images

Üçüncü sefer dünya şampiyonasına katılan 25 yaşındaki yüzücü madalya için yarışıyordu fakat yarışta yedinci olabildi. Japon yüzücü Yukiko Inui altın madalya alırken, Ukraynalı Marta Fiedina gümüş ve Yunan Evangelia Platanioti de bronz madalya aldı.

Bu Alvarez’in birinci bayılma olayı değil. Sportmen geçtiğimiz yıl Barcelona’daki olimpiyat elemelerinde de bayılmıştı. Olayın akabinde CBS’e bağlı WIVB televizyonuna konuşan Alvarez’in annesi, bunun öncesinde de kızının bayıldığını gördüğünü lakin birinci sefer bir yarışta böylesi bir olayın yaşandığını söylemişti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.