Tarım Kredi’de fiyatlar değişmedi ancak ‘ciro arttı’ açıklaması geldi

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri (Tarım Kredi), ‘indirimli satış’ kampanyasının birinci gününde yaklaşık 7 kat ciroya ulaşıldığını açıkladı.

Anadolu Ajansı’nın haberinde, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri’nin cirosunu neye nazaran artırdığı ise belirtilmedi.

İndirim açıklamasından sonra marketlerdeki yoğunluğun azaldığı da görüldü. ANKA’ya konuşan ve Malatya’daki Tarım Kredi Kooperatifi marketinden alışveriş yapan bir müşteri, “Bu markete birinci kere geliyorum, bir fark göremedim. Etrafa nazaran birebir fiyatlar” dedi. Birtakım müşteriler ise fiyatlardan şad olduklarını söyledi.

Markete alışverişe gelen bir müşteri de, “Baktım fiyatlara, bu türlü indirim olmaz. İndirim derken gerçek bir indirim olsa uygundu. ŞOK’ta da birebir ayçiçek yağının fiyatı 34 liraydı, burada da 34 lira. Dün de baktım, bugün de baktım indirimlerden mutlu kalmadım” dedi.

FİYATLAR TIPKI KALDI

Raftaki 900 gramlık siyah zeytinin fiyatı indirimle bir arada dün 47 lira 50 kuruştan 39 lira 90 kuruşa düşmüştü. Bu düşüş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı yüzde 30 indirim oranının altında kalmıştı. Zeytinde bugün de indirim yapılmadı.

İki gün evvel 33 lira 90 kuruştan satılan 1 litre ayçiçek yağının fiyatı dün de bugün de değişmedi. 5 kilogramlık un indirim uygulanmadan evvel de 50 TL’ydi bugünkü fiyatı da 50 TL olarak görüldü.

600 gramlık tam yağlı beyaz peynirin indirimsiz fiyatı 52 lira 95 kuruşken; indirim uygulamasının başladığı dün de bugün de değişmedi. Bakliyatlardan; 1 kilo fasulyenin indirimsiz fiyatı 23 lira 50 kuruşken indirimin başladığı dün ve bugün de birebir fiyatta kaldı.

İndirim listesinde yer alacağı belirtilen bir öteki eser salçanın fiyatı da değişmedi. Bir kilo 650 gramlık salça dün de bugün de 39 lira 90 kuruştu.

Manav reyonunda indirimli eserler içerisinde olan soğan 5 lira 95 kuruş; patates 7 lira 95 kuruşta kalarak fiyatlarda hiçbir değişiklik olmadı. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.