WhatsApp, Telefon Olmadan Nasıl Kullanılır? İşte Telefon Olmadan WhatsApp’ı Kullanmanın Yolu

WhatsApp’a çevrimiçi olarak da erişilebilir ve artık uygulamayı kullanarak birine bildiri göndermek için akıllı telefonunuza gereksiniminiz yok. Yalnızca birkaç ay evvel platform, akıllı telefonunuz olmadan WhatsApp’a erişmenizi sağlayan çoklu aygıt özelliğini yayınladı.

ÇEVRİMİÇİ OLMADAN WHATSAPP’I KULLANABİLMEK

Bu özellik, WhatsApp Web ve Masaüstü sürümleri için kullanılabilir. Beşerler artık bu iletileşme uygulamasını, telefonlarının çevrimiçi olmasına gerek kalmadan birebir anda dört adede kadar bağlı aygıtta kullanma seçeneğine sahip. Bu, temel olarak, telefonunuz kapalı olsa bile, (dizüstü bilgisayar) Web yahut masaüstü sürümünden WhatsApp’a erişebileceğiniz manasına gelir.

Kullanıcıların birtakım durumlarda WhatsApp’ın bir düzeltme üzerinde çalıştığı kimi senkronizasyon sıkıntılarına şahit olabileceğini unutmayın. Şirket, bağlı aygıtlarda WhatsApp’ı kullanmak için telefonunuzun çevrimiçi kalmasına gerek olmadığını, fakat telefonunuzu 14 günden fazla kullanmazsanız bağlı aygıtlarınızın oturumunun kapatılacağını belirtiyor.

WHATSAPP TELEFONSUZ DİZÜSTÜ YAHUT PC’DE NASIL KULLANILIR

Adım 1: Uygulamanın masaüstü sürümünü indirmek istemiyorsanız tarayıcınıza WhatsApp Web yazın.

Adım 2: Artık en üstte WhatsApp Web ilişkisini göreceksiniz, yalnızca üzerine tıklayın ve bir QR kodu görünecektir.

Adım 3: Cep telefonunuzdan WhatsApp > ayarlar menüsü > Bağlı aygıtlar > Temas aygıtı açarak bu QR kodunu akıllı telefonunuzdan taramanız gerekir.

Dizüstü bilgisayarınız yahut PC’niz üzere diğer bir aygıtta WhatsApp’a birinci kere giriş yapmaya çalıştığınızda akıllı telefonunuza gereksiniminiz olacağını unutmayın. Başarılı bir formda giriş yaptıktan sonra, bir PC yahut dizüstü bilgisayarda WhatsApp’a erişmek için telefonunuzu tekrar kullanmanız gerekmeyecek.

WHATSAPP’I BİLGİSAYARDA KULLANIYORSANIZ DESTEKLENMEYEN ÖZELLİKLER

WhatsApp, birincil aygıtınız bir iPhone ise, bağlı aygıtlarda sohbetleri silemeyeceğinizi söylüyor. Ayrıyeten, telefonunda WhatsApp’ın çok eski bir sürümünü kullanan birine bildiri göndermek yahut aramak sıkıntı olacaktır. WhatsApp ayrıyeten bağlı aygıtlarda size canlı pozisyonu göstermez. Bağlı aygıtlarda yayın listeleri oluşturmak ve görüntülemek mümkün değildir. Son olarak, WhatsApp Web’den irtibat önizlemeli ileti göndermek de desteklenmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.