Yaşlanmayı yavaşlatmanın en düzgün yolu bu! İşte sizi her vakit genç gösterecek o mucizevi usul

Yaşlanma, bedendeki hücrelere verilen hasarın (esas olarak hür radikallerin neden olduğu oksidasyon, iltihaplanma ve DNA hasarı gibi) bir ortaya gelerek yavaş yavaş organ yetmezliğine yol açmasıyla meydana gelir ve bir bütün olarak bedenin. Gerçek yaşlanma yalnızca olgunlukta başlarken, birtakım hücresel hasarlar erken yaşta birikmeye başlayabilir.

YAŞLANMAYI YAVAŞLATMAK VE SIHHATİ İYİLEŞTİRMEK

Araştırmacılar hücrelerin yaşlanma faktörleriyle savaşan fistein isimli bir husus keşfettiler. Fistein onların daha düzgün çalışmasına müsaade verecek ve bedendeki hasarlı hücre sayısını azaltmaya yardımcı oluyor.

Yaşlı fareleri bu hususla tedavi ettiklerinde, genel sıhhat durumlarının yanı sıra hayat müddetleri de uzadı. Çalışmaya katılan uzman tabip şunları söyledi: “Senolitik unsurların kullanımından sonra daha fazla aktivite, daha güzel dayanıklılık ve daha fazla güç bulduk.

FİSTEİN, YAŞLANMAYI YAVAŞLATIYOR

Fistein, değerli antioksidan özellikleri ile tanınan flavonoid polifenollere ilişkin bir moleküldür. Bununla birlikte, antioksidanlar hür radikallerle savaşma özelliğine sahiptir ve bu nedenle güçlü senolitik casuslardır, yani yaşlanan ve yaşlanmış olarak isimlendirilen hasarlı hücrelerin tamirini teşvik etme özelliğine sahiptirler.

Çalışma sırasında ve araştırmacılar tarafından test edilen on flavonoid ortasında, farelerin sıhhat durumunu güzelleştirmede senolitik tesiri en güçlü olanın fisetin olduğu ortaya çıktı.

Çünkü antioksidanlar olarak, hücrelerin dış saldırganlıklarla savaşmasına yardımcı olur ve optimal fonksiyon için tamiratlarını teşvik ederler.

FİSETİN’İN İNSAN BEDENİ İÇİN FAYDALARI

Fisetin’in sıhhat faydaları sayısızdır. Kendi başına, fisetin:

Mükemmel bir anti-inflamatuardır.

Hafıza ve beyin işlevlerini geliştirir.

Kan şekerini düzenler.

Ömrü uzatır.

Genel olarak kemikleri, cildi ve hücreleri akınlara ve toksik hususlara karşı korur.

Enfeksiyonlarla savaşmaya yardımcı olur.

Kan akışını ve basıncını güzelleştirir.

FİSETİN AÇISINDAN VARLIKLI BESİNLER

Vücudumuzdaki hücrelerin yaşlanmasına karşı koymak, sıhhatimizi uygunlaştırmak ve daha uzun yaşamak için genel olarak antioksidanlar ve özel olarak fisetin tüketmeye her türlü ilgimiz var.

Antioksidanları doğal olarak tüketmek için yalnızca meyve, zerzevat ve liçi, hurma, kiraz yahut incir, enginar, brokoli, patlıcan yahut arpacık üzere kuru meyveler yiyin.

Fisetin ise bilhassa elma, hurma ve çilekte bulunur.

SAĞLIKLI BİR HAYAT ÜSLUBU BENİMSEYİN

Yaşlanmayı ve hücresel dejenerasyonu yavaşlatmak için her şeyden evvel mümkün olduğunca az hür radikal üreten bir hayat şekli benimsemek kıymetlidir. Bunun için:

Stres düzeyinizi azaltarak elinizden gelenin en uygununu yapın. Dinlenmek için vakit ayırın, uygun uyuyun, tatile çıkın, tabiatla iç içe vakit geçirin.

Temiz hava solumak.

Alkol, uyuşturucu ve sigaradan uzak durun.

Genel olarak endüstriyel besin, fast food ve abur cuburdan kaçının.

Taze ve tercihen çiğ meyve ve sebzelerden varlıklı bir diyet yapın, zira çok pişen yiyecekler flavonoidler de dahil olmak üzere besin hususlarının birçoklarını yok eder ve pişirme süreci sırasında renklerinin matlaşması âlâ bir göstergedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.