Kibrit çöpü bulmacası #4: Sadece 2 kibrit çöpünü hareket ettirerek 3 tane üçgen elde edebilir misin?

Zekâ testleri yaratıcı ve aritmetik düşünme ile gözlem becerilerine dayanan bulmaca çeşitleridir. Beyni aktif olarak çalıştırarak güçlenmesini, zihinsel çevikliğin artmasına ve kısa süreli hafıza problemlerinin giderilmesine yardımcı olur.

Zekâ testlerini çözmek aynı zamanda kişinin gerçek hayattaki problemlere çözüm üretmesine de destek olur. Kibrit çöpü bulmacaları da, beyninizin uyanmasına ve stresinizin azalmasına yardımcı olarak eğlenceli vakit geçirmeniz için tasarlanmıştır.

Haber7.com ekibi olarak bugün size kibrit çöpü bulmacası ile zihninizi aktif edeceğiniz bir zekâ testi hazırladık. Hazırsanız kibrit çöpü bulmacasına geçelim.

SADECE 2 KİBRİT ÇÖPÜNÜ HAREKET ETTİREREK 3 TANE ÜÇGEN ELDE EDİNYukarıda yer alan görselde kibrit çöpleri ile oluşturulmuş bir şekil görüyorsunuz. Sizde istediğimiz bu kibrit çöplerinden sadece 2 tanesini hareket ettirerek 3 tane üçgen elde etmeniz. Bu zekâ testinde zorluk ise bu işlem için sadece 20 saniye süreniz olmasıdır.

Bu kibrit çöpü bulmacasını çözebilecek misiniz? Cevabınız evet ise süreyi şimdi başlatıyoruz.

Görsele dikkatlice bakın ve inceleyin. 3 tane üçgen elde etmek için oynatacağınız 2 kibrit çöpünü fark etmeniz için beyninizin uyanık olması gerekir. Süre bitmeden aklınızdaki tüm kombinasyonları deneyin. Belki de cevap gözünüzün önünde…

Zekâ testleri, alışılagelmişin dışında bir düşünme tarzı gerektirir. Bazen de niteliksel ve niceliksel yaklaşım ile de çözülebilir. Çözüm çok basit olmasına rağmen beyninizi zorlamanız gerekmektedir.

Hareket ettireceğiniz 2 kibrit çöpünün hangisi olduğunu bulabildiniz mi?

Süre bitiyor…

Tüm dikkatinizi görsele verin ve doğru hamleyi bulmaya çalışın.

20 SANİYE İÇERİSİNDE BULMANIZ GEREKEN 2 KİBRİT ÇÖPÜ HAMLESİ

Evet, süre doldu. 20 saniye içerisinde yapabileceğiniz doğru hamleyi buldunuz mu?

Kibrit çöpü bulmacasında 3 tane üçgen elde etmek için hareket ettirmeniz gereken 2 kibrit çöpünü doğru bulan okuyucularımızı tebrik ederiz. Bulmaca konusunda bir dâhisiniz!

Doğru hamleyi bulamayan okuyucularımız ise endişelenmesin. Çözüm görselini aşağıya bırakacağız. Bir sonraki kibrit çöpü bulmacamızda size yol göstermesi için onu referans alabilirsiniz ve nerede hata yaptığınızı düşünebilirsiniz.

İşte 3 tane üçgen elde etmek için hareket ettireceğiniz 2 kibrit çöpü;Peki, siz 3 tane üçgen oluşturmak için hareket ettirilmesi gereken 2 kibrit çöpünü verilen süre içerisinde bulabildiniz mi yoksa süreyi aştınız mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx