Kiralar artınca okula uçakla gidip gelmeye başladı

Vancouver’daki evinin kirası 2 bin 500 dolara (77 bin 745 lira) çıkan ekonomi son sınıf öğrencisi Chen, kirasını ödeyemeyince çareyi ailesinin yanına taşınmakta buldu. Ancak Chen’in ailesinin yaşadığı Calgary, Vancouver’a 430 kilometre uzakta yer alıyor.

Chen, uzaklık sorununa uçak yolculuğuyla çözüm buldu.

Calgary’den Vancouver’a uçağın yaklaşık 1 saat 40 dakikada sürdüğünü söyleyen Chen, uçuş için yaklaşık 110 dolar (3 bin 420 lira) ödediğini belirtti: “Kira için 2 bin 500 dolar gibi bir ödeme yapmam gerekiyordu, dolayısıyla bunun uygulanabilir olduğunu düşünmüyorum.”

Chen, haftada iki kez gidiş-dönüş uçuş başına yaklaşık 150 dolar (4 bin 664 lira) ödediğini bunun da ayda yaklaşık 1200 dolar (37 bin 317 lira) tuttuğunu söyledi: “Bu rakam, şehirdeki tek yatak odalı bir dairenin ortalama kirasının yarısı kadar. Ben her gün okula gitmiyorum, haftada sadece iki derse katılım zorunlu. Toplamda 3 saat dersim var ve dersten sonra otobüse binip havalimanına gidiyorum ve oradan da eve gidiyorum.”

Chen, sıradan bir gününün böyle geçtiğini, yolculuğunun her gün otobüse binmek gibi bir şey olduğunu söylerken, mayıs ayında mezun olacağını ekledi: “Mezun olduktan sonra uçakla seyahat benim için bitecek.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx