Mehmet Metiner’den Kılıçdaroğlu’na: Sizi kaybettiğiniz günün ertesinde sırtınızdan hançerleyen İmamoğlu gibi oğullarınızla mı ülke yönetecektiniz?

Eski AKP milletvekili ve Demokrasi ve Birlik Derneği (DEMBİR-DER) Genel Başkanı Mehmet Metiner, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, “Sizi kaybettiğiniz günün ertesinde sırtınızdan hançerleyen İmamoğlu gibi oğullarınızla mı ülke yönetecektiniz?” diye seslendi. 

Metiner’in seçimlerin sonucuna ilişkin sadece CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun değil ittifakın da kaybettiğini belirttiği yazısında, “Hiç kimse özeleştiri vermiyor. Ne Kemal Bey ne de dün en azılı destekçileri iken bugün Kemal Beyin karşısına dikilenler.Dünün militan destekçileri bugünün militan muhaliflerine dönüştüler. Dün Erdoğan gitsin Kemal Bey gelsin diyenler bugün Kemal Bey bırakıp gitsin diyorlar.” görüşünü aktardı. 

“Kemal Beyle Ekrem Bey artık karşı karşıyalar.” diyen Metiner, “Bundan sonra dikiş tutmaz ilişkileri. Oğul, babanın karşısına dikildi. Meral Hanım ve diğerleri suskun. Oysa onlar da siyaseten yenildiler. Bir tek kazançlı çıkanlar, kendi amblemleriyle girmiş olsalardı belki de tek vekil çıkaramayacak olanların Kemal Bey sayesinde mecliste kazançlı çıkan partiler. Kemal Bey rahmetli Deniz Baykal’ı yalnız bırakmakla yetinmemiş onu bizzat devirmişti. Şimdi yaptığı şeyle sınanıyor. Şimdi oğul İmamoğlu kılıcını çekmiş durumda. Ama görünen o ki Kemal Bey gidici değil. Çünkü onu CHP’de tutan çok güçlü bir damar var. O damar İmamoğlu gibi birisinin gelmesi halinde iktidarını kaybedeceğini biliyor. Bir daha da CHP içinde Kemal Beyle sağlanan iktidarın elde edilemeyeceğini görenlerin direnci, değişim taleplerini akamete uğratacağa benziyor.” ifadelerini kullandı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir