OSBÜK Başkanı: Hainlere en güçlü cevabı daha çok üreterek verdik

FETÖ terör örgütü ve işbirlikçilerinin ülkemizin istikbaline ve milletimizin kazanımlarına kastettiği hain darbe girişiminin 7. yılındayız. Asla unutmayacağımız o karanlık gecede, milletimiz sarsılmaz bir irade ile geleceğine sahip çıkmış, tarihte gösterdiği şanlı direnişlere bir yenisini daha ekleyerek vatanına olan sonsuz bağlılığını, bağımsızlık ve özgürlük sevdasını dünyaya adeta haykırmıştır. Bizler nesilden nesillere aktarılacak bu kahramanlık hikâyelerini asla unutmayacağız.

Türkiye’nin üreten gücü organize sanayi bölgeleri olarak, aziz şehitlerimizin bize emaneti olan ülkemizi daha güçlü yarınlara ulaştırmak için durmaksızın çalışarak, üreterek, ihracat yaparak hainlere en güçlü cevabı verdik. 15 Temmuz FETÖ hain darbe girişiminin yaşandığı 2016 yılından bu yana, son 7 yılda ülkemizde 98 yeni OSB daha kuruldu. Böylece ülkemizdeki OSB sayısı 391’e ulaştı. Yine son 7 yılda organize sanayi bölgelerimizde 10 binin üzerinde yeni fabrika kuruldu. OSB’lerdeki istihdamımızı ise son 7 yılda, yaklaşık 890 bin kişi artırarak 2.5 milyon istihdam hedefimize ulaştık.

İnşallah önümüzdeki dönemlerde, birlik ve beraberlik içerisinde daha güçlü başarı hikâyeleri yazmaya, şehitlerimizin bize emaneti olan Türkiye’mizi büyütmeye devam edeceğiz. Bu vesile ile milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyor, tarihimizin en alçak ihanet saldırısında canını siper ederek şehadete eren kahraman şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx